Olej, dřevo, 19,6 cm x 28 cm. Signováno, popsáno a datováno 1894 vlevo dole. Mnohokráte vystavovaný a publikovaný slavný obraz od Františka Kavána. Sběratelsky vzácný obraz byl nedílnou součástí jedné z vůbec nejstarších a nejskvělejších kavánovských kolekcí, a to sbírky JUDr. Karla Vancla, autora druhé Kavánovy monografie. Pravost ověřil PhDr. Michael Zachař.