3135. Nejedlý Otakar
Na pastvě ( Kameničky )
Olej, plátno, 75 cm x 89 cm. Signováno vpravo dole. Rok 1905. Mimořádné velkoformátové plátno je pro svůj význam reprodukováno v Nejedlého vzpomínkové knize Malířovy toulky po Evropě, Cejlonu a Indii (Praha, str. 50). Vystavováno, publikováno. Znalecký posudek PhDr. Karel Srp. Konzultováno a posouzeno prof. J. Zeminou a PhDr. Michaelem Zachařem.